Acragas or Agrigento is a greek city in southern Sicily.You may have read it here.The ancient greek site is really worth a visit and you can take your photo in front of the Acropolis,only not in Athens.
Ο Ακράγας ή αλλιώς Αγκριτζέντο είναι μία ελληνική πόλη στη νότια Σικελία.Ίσως το διάβασες κι εδώ.Ο αρχαίος ελληνικός χώρος αξίζει μία επίσκεψη και μπορείς να βγάλεις και τη φωτογραφία σου στην Ακρόπολη.
![ggggg (14)](https://live.staticflickr.com/65535/52276760843_72b501cdc0_o.jpg)
Zara top
No comments:
Post a Comment